Cyklopočítač Bryton pohledem Jana Hirta

Jan Hirt se s námi podělil o své zkušenosti z letošní sezóny, konkrétně pak z přípravy a samotného závodu Giro d'Italia 2022, ve kterém nastoupil za tým Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux.

V uplynulé sezóně jsi jezdil za tým Intermarche, který používal GPS cyklocomputery BRYTON. Ty byly dosud pro české zájemce těžko dostupné. Nedávno ale vyšla zpráva, o příchodu BRYTONU na český trh. Když už máš s těmito computery zkušenosti, prozradíš nám, jak jsi byl s Brytonem spokojen?
S Brytonem jsem byl spokojený, přístroj funguje velmi dobře, ale jsem opravdu základní uživatel a používám počítač hlavně jako tachometr s pár funkcemi navíc. Nejsem úplně technický typ a mapy moc nepoužívám.

Máš zkušenost i s podobným zařízením jiného výrobce? Jsou systémy podle tebe porovnatelné?
Určitě je konkurenceschopný, neměl jsem s ním za dobu používání žádný problém a jako běžnému uživateli mi vyhovuje. Kolegové v týmu zkoušeli i jízdu s mapou a nestěžovali si.

@cyclingmedia_agency - Eschborn-Frankfurt 2022 - 59th Edition - 185KM with start in Eschborn and finish in Frankfurt-am-Main_2022-31

V uplynulém roce rozšířil Bryton nabídku o dva nové počítače Rider S800 a Rider S500, který z nich jsi používal?
Používal jsem model S500.

Zaujala nás funkce skupinová jízda a chat, vyzkoušeli jste s kolegy při tréninku nebo v závodě?
Skupinovou jízdu ani chat jsem nevyužil, ale měl jsem propojený počítač s mobilem a bez problémů funguje zobrazování zpráv a upozornění.

@cyclingmedia_agency - Stage 2 of the Giro dItalia 2022 - 105th Edition - 9,2KM with start in Budapest and finish in Budapest_2022-37 (1)

A jak používá cyklopočítač profík? Jaké pole a informace máš na displeji v průběhu závodu a při tréninku? Upravuješ si nějak zobrazení a jaké snímače používáš?
Tak na hlavní stránce mám rychlost, průměrnou rychlost, denní vzdálenost, čas jízdy, hodiny, aktuální a průměrné waty, normalizovaný výkon a nadmořskou výšku. Na další stránce pak mám shodné údaje, ale pro aktuální okruh, když jedu intervaly. Snímače používám pro sledování kadence, výkonu a tepu.

Pomáhá ti, z tvého pohledu, zobrazení informací o jízdě a statistik z dlouhodobého hlediska? Ať už jako motivace nebo třeba z pohledu udržování tempa či výkonových zón?
Určitě ano, pomáhá v tréninku hlavně průběžně, kdy to člověk vidí. Když jsem jel bez počítače, byl jsem trochu nesvůj a dohledával informace na mobilu. Super je, že mu taky dlouho vydrží baterka, takže není potřeba každý den nabíjet.

PHOTONEWS_10979344-065

BRYTON má i speciální režim pro cyklotrenažéry, zkoušel jsi tuhle funkci s trenažérem, pokud ho používáš?
Upřímně se snažím trenažérům vyhýbat a letos to bylo snad jen před časovkou na závodech, a ano tahle funkce je hlavně o tom, že i když stojíš na místě, tak se ti nezastavuje záznam dat, což je samozřejmě praktické.